fie.nipa,

First Person Plural Pronoun Oromoo "Nuhi"

Algiers, Conakry fi Durban.

Algiers
An deemiaan jiraa, deemiaan jiraa, deemiaan jiraa.
Ati deemiaa jirtaa, deemiaa jirtaa, deemiaa jirtaa.
Ishee deemiaa jirtii, deemiaa jirtii, deemiaa jirtii.
Inni deemiaa jiraa, deemiaa jiraa, deemiaa jiraa.
Nuhi deemiaa jirraa, deemiaa jirraa, deemiaa jirraa.

Conakry
An deemiaan jiraa, deemiaan jiraa, deemiaan jiraa.
Ati deemiaa jirtaa, deemiaa jirtaa, deemiaa jirtaa.
Ishee deemiaa jirtii, deemiaa jirtii, deemiaa jirtii.
Inni deemiaa jiraa, deemiaa jiraa, deemiaa jiraa.
Nuhi deemiaa jirraa, deemiaa jirraa, deemiaa jirraa.

Durban
An deemiaan jiraa, deemiaan jiraa, deemiaan jiraa.
Ati deemiaa jirtaa, deemiaa jirtaa, deemiaa jirtaa.
Ishee deemiaa jirtii, deemiaa jirtii, deemiaa jirtii.
Inni deemiaa jiraa, deemiaa jiraa, deemiaa jiraa.
Nuhi deemiaa jirraa, deemiaa jirraa, deemiaa jirraa.

Learn something new from the Oromoo Dictionary

  1. nuhi
  2. inni
  3. ishee
  4. ati
  5. an

kasahorow Oromoo Library

<< Previous | Next >>